Z bývalé těžní věže může být galerie

Opravená těžní věž bývalého Dolu Alexander v Ostravě-Kunčičkách, kterou nechal zrekonstruovat státní podnik Diamo, čeká na své nové využití. Může v ní vzniknout například umělecká galerie, kanceláře ale i skladovací prostory.

Číst dál...

Paskov chce dobrovolně opustit přes 110 lidí

Výkonný ředitel OKD Antonín Klimša řekl, že zájem o takzvané dobrovolné racio je asi takový, jaký firma předpokládala. „Společnost OKD očekávala účast v této první fázi dobrovolného odchodného 150 lidí. V této chvíli, a zbývá nám ještě jeden celý den, s účinnosti od minulého čtvrtku jsme zaznamenali více než 110 dobrovolných žádostí o odchod z OKD,“ řekl Klimša.

Číst dál...

Státní podnik Diamo dokončuje rozsáhlý systém protimetanových opatření na Ostravsku

Desátým rokem pracuje odštěpný závod ODRA státního podniku DIAMO na systému opatření, která ochrání ostravsko-karvinskou aglomeraci před ohrožením nekontrolovanými výstupy důlních plynů na povrch. V těchto dnech probíhá poslední vrtání odplyňovacích vrtů, čímž bude dokončen systém protimetanových opatření. Součástí projektu je také elektronický monitorovací systém, který přenáší data z celé oblasti na dispečink na bývalém Dole Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích.

Číst dál...

REKLAMA