Jóga v parku v Prudniku

V minulosti se několikrát sešli příznivci jógy, aby cvičili jógu a meditovali pod širým nebem v městském parku v Bruntále. Tentokrát poprvé vyjeli do polského Prudniku, aby přinesli tento způsob relaxace také do tamního městského parku.

Číst dál...

Transfúzní služba zve dárce krve na speciálně připravovanou kávu

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným - je totiž Světový den dárců krve. A k jeho oslavám se opět připojuje i Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, která nabídne dárcům krve a krevních složek jako odměnu šálek lahodné kávy. Všichni dobrovolní dárci krve a plazmy si budou moci vychutnat voňavý šálek kávy od zkušeného baristy ve čtvrtek 14. června v Šumperku a pátek 15. června v Bruntále.

Číst dál...

O zdravý životní styl se na Bruntálsku a Rýmařovsku zajímají hlavně ženy

Být štíhlejší, zdravější a dostat se pod dohledem odborníků do lepší kondice chtějí na Bruntálsku a Rýmařovsku především ženy. Dokazují to výsledky návštěvnosti Poradny zdravého životního stylu, kterou na jaře letošního otevřela Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, s podporu Ministerstva zdravotnictví České republiky. Drtivou většinu klientek zde tvoří ženy ve středním věku, které přicházejí řešit především nadbytečná kila.

Číst dál...

Bruntál je na povodně lépe připraven

Bruntálská radnice se zabývala riziky spojenými s případnou povodní a rozhodla se zdokonalit ochranu města. Zařízení sloužící k informování obyvatelstva a stávající prvky lokálního výstražného systému neposkytovaly dostatečné informace pro včasnou výstrahu a povodňový informační systém a povodňový plán města z roku 2014 již nevyhovovaly dnešním požadavkům.

Číst dál...

REKLAMA